Всього 373 людини

Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії: історія, трагізм, біль України.

Дата: 4 червня о 14:37, Оновлено 7 червня о 09:55
Автор: Жук Т. С.
191 перегляд

19 серпня 1982 року Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно 4 червня відзначати Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. Цей день слугує скорботним нагадуванням про жахливі страждання, які випадають на долю найменших та найвразливіших членів суспільства під час збройних конфліктів.

Діти - це ті, хто найбільше потерпає від війн та агресії. Їхнє дитинство безжально крадуть, замінюючи його на жахи бойових дій, втрату близьких, страх та невимовний біль. Вербування та використання дітей у військових діях, вбивства, зґвалтування, викрадення, напади на школи та лікарні, позбавлення доступу до гуманітарної допомоги - ось лише деякі з злочинів, які щодня скоюються проти дітей у зонах конфліктів.

В Україні питання захисту дітей, які стали жертвами агресії, набуло особливої гостроти з 2014 року. З початком повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року тисячі українських дітей загинули та отримали поранення.

Станом на 2 травня 2024 року кількість дітей-жертв російської агресії склала 545 загиблих та 1311 поранених. Ці цифри жахливі, але, на жаль, не остаточні, адже точна інформація з місць активних бойових дій, тимчасово окупованих та звільнених територій стає доступною з часом.

1938 закладів освіти пошкоджено через постійні бомбардування та обстріли, 182 з них зруйновано повністю.

Ці жахливі цифри не в змозі повністю відобразити глибину трагедії та невимовний біль, який відчувають українські діти та їхні сім'ї.

4 червня - це день, коли ми згадуємо всіх безневинних дітей, які стали жертвами агресії, закликаємо до припинення війн, висловлюємо щире співчуття їхнім сім'ям та робмо все можливе, щоб подібні трагедії не повторилися.

Пам'ятаємо! Не мовчимо! Діємо!