Зустріч з фахівцями Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
“Правовий калейдоскоп” та “Відновне правосуддя” - такі виховні заходи були проведені фахівцем Сарненського МЦ Анастасією Новацькою та практиканткою (студенткою III курсу Київського національного торговельно - економічного університету) Діаною Панасюк (випускницею 2019р. нашого закладу) у Немовицькому ліцеї.
Думаєте вивчати право нудно та не цікаво? А от і ні! І це ще раз довела фахівець Сарненського бюро правової допомоги Анастасія Новацька. Адже вчора, 16.02.2022 вона спільно із практиканткою (студенткою III курсу Київського національного торговельно - економічного університету) Діаною Панасюк завітали до Немовицького ліцею, аби провести цікавий та неординарний захід - “Правовий калейдоско” для учнів 9 класів.
Учні, поділившись на команди, з ентузіазмом взялися крокувати стежками “Правового калейдоскопа”, який складався із різноманітних правових завдань. Зокрема:
- за допомогою жестів і міміки діти відтворювали статті із Конвенції ООН про права дитини, представивши для присутніх справжній театр мініатюр;
- відгадували зображені правопорушення ;
- давали відповіді на запитання про цифри у праві під час “Числової розминки”;
- грали у “Хто я?”, де учасник від команди мав відгадати юридичні терміни та професії, використовуючи навідні запитання;
- осилювали “Мозговий штурм”, де кожна команда впродовж 90 секунд повинна була дати відповідь на якомога більшу кількість правових запитань.
Впродовж усього “Правового калейдоскопу» фіксувалися досягнення команд, а на завершення Анастасія Новацька нагородила переможців. Перемогу виборола усі команди, як результат - перемогла дружба! Команди “Адвокати”, “Прокурори”, “Юні юристи”, “Поліція” отримали грамоти за активну участь у заході. Тепер ліцеїсти знають, напевно, що вивчати право можна цікаво і пізнавально!
До того, окрім так би мовити, правових ігор, під час заходу був дуже важливий момент. Адже Діана Панасюк, яка ще вчора сиділа за цими ж партами, проінформувала про проєкт “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення” (так зване “відновне правосуддя”). А про те, як він працює вона розповіла на прикладі успішного кейсу Рівненщини щодо виправлення неповнолітнього Павла (ім'я змінено із етичних міркувань), який потрапив у халепу, поцупивши мобільний телефон. Все могло закінчитися для нього дуже печально, якби не “відновне правосуддя”. Адже завдяки йому Павло отримав шанс на виправлення, оскільки був звільнений від кримінальної відповідальності.