Підсумки тижня безпечного Інтернету, інформатиики та інформаційних технологій
Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління — діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі.
Правилам безпечної поведінки в мережі Інтернет слід навчати дітей змалку, тому у рамках тижня в 2 класах проведено ситуативне заняття «У мережі із Санго», розроблене Міністерством цифрової трансформації, на якому учні на прикладі різних ситуацій ознайомилися із правилами безпечного перебування в мережі Інтернет.
З учнями 3 класів проведено урок-гру «У світі Інтерленду» та захоплюючу гру Interland – онлайн-пригоду, яка реалізує ключові уроки цифрової безпеки та навчає основ цифрового громадянства задля впевненого дослідження онлайн-світу за допомогою чотирьох складних ігор.
Для учнів 4 класів був проведений урок-гра «Ми – герої безпеки в Інтернеті», де за допомогою інтерактивних завдань учні вивчали інтернет-код безпеки: розум, пильність, захист, люб’язність, сміливість. У форматі комп’ютерної гри ознайомились із тим, як розрізняти правдиву та фейкову інформацію та остерігатися фішигу в мережі.
Учні 6 класів взяли участь в уроці “Підготовка агента з безпеки в мережі Інтернет” та у форматі інтернет-квесту познайомились із загрозами мережі та способами захисту від них.
У 7-х класах було проведено брейн-ринг«У світі інформатики».
З метою інформування учнів, щодо безпеки підлітків від сексуальних ризиків в мережі Інтернет для учнів 8-их класів було проведено урок “#не ведусь”.
Учні 5-х та 8-х, 9-х класів взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі “День без мобільного телефона” та показали хороші результати тестування. Також восьмикласники стали учасниками уроку - гри "Internet: глобальне добро або зло?”
У 9-х класах був проведений міні-тренінг «Не»дитячі стосунки онлайн. Як правильно поводитися в інтернет-просторі», поділений на 2 етапи – квест, який учні проходили у спеціально розробленій програмі з ситуативними завданнями проблеми секстингу та обговорення, в якому всі ділилися думками стосовно безпечного поводження в мережі.
Учні 8-х та 11-их класів взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі “Безпечний інтернет 2.0” та показали високі результати тестування.
Урок з елементами тренінгу “Що таке секстинг і чим він загрожує підліткам” було проведено для учнів 10-х класів. Це актуальна тема для підлітків, тому про це потрібно говорити і вчити як поводитись у різних ситуаціях.
Учні 7-х класів були учасниками Веб-квесту “Медіагігієна та пошук інформації” . Узагальнили основні правила медіагігієни, корисні поради для учнів щодо правил пошуку інформації в мережі інтернет та безпечного користування нею.
У фойє закладу було розміщено інформаційні матеріали про правила безпечної поведінки в Інтернеті та виставку дудлів.
В рамках тижня класними керівниками 1-11-х класів проведено ігри, вікторини, години спілкування, бесіди, заняття з елементами тренінгу з питань безпечного користування Інтернетом.